Gazete proje ödevi | BİLGİ HAZİNESİ
Buradasınız: Ana sayfa » Ödevler » Gazete proje ödevi

Gazete proje ödevi

PROJE ÖDEVİ KONUSU: GAZETE ÇIKARIYORUZ
ÇALIŞMA ŞEKLİ: ÖDEV KÜME ÇALIŞMASI ŞEKLİNDE YAPILACAKTIR
HAZIRLANACAK GAZETENİN DÜZENİ: Gazete ana sayfa ile birlikte en az 8 sayfa olacaktır.
GAZETEDE OLMASI GEREKEN SAYFALAR VE SAYFA İÇERİKLERİ HAKKINDA ÖNERİLER
Genel Kurallar:
1- Her sayfanın başlığı olmak zorundadır.
2- Her sayfadan sorumlu bir kişi olacaktır. Her sayfa sorumlusu sayfa hazırlama sürecinde diğer grup arkadaşlarının görüşlerini ve eleştirilerini dikkate almak zorundadır.
3-Her sayfanın önce sayfa konu başlığı hazırlanacaktır.Konu başlığı küçük olacak sayfada yer kaplamayacaktır. Ayrıca her sayfanın bir sayfa numarası olacak o bütün sayfalarda aynı yerde olacaktır.
4-Sayfalar seçilen konu başlıklarına göre hazırlanacaktır. Sayfada en az 1 konu ve 1 resim olacaktır. Önce resimler yerleştirilecek sonra yazıları eklenecektir. Konu sayısı 1 den fazla olabilir.
5-Eğer istenirse önlü arkalı 2 sayfa hazırlanabilir. Bu değerlendirmede artı puan olacaktır.
ANASAYFA: Ana sayfayı hazırlama görevi sekreterindir. Her sayfa sorumlusu ana sayfada kendi sayfasıyla ilgili kendi sayfasını tanıtıcı 3-5 cümlelik bir yazı bulundurmak zorundadır. Ayrıca küçük bir resim de koyulabilir.
ATATÜRK SAFASI: Atatürk’le ilgili bilgilere, anılara, şiirlere yada sözlere yer verilebilir.
CANLILAR ALEMİ: Bu sayfada hayvanlar ya da bitkiler aleminden bir canlı seçilerek incelenebilir. Bunun dışında insan vücudu hakkında da bilgiler bulunabilir. İlginç bilgilere yer verilebilir.
SAĞLIK SAYFASI: Sağlığımızı korumak için yapabileceklerimiz, dikkat etmemiz gereken sağlık kuralları, sağlıklı yaşamın sırları gibi konulara yer verilebilir.
KÜLTÜR-SANAT SAYFASI: Bu sayfada kitap tavsiyelerine, vizyondaki çocuk filmlerinin tanıtımına yer verilebilir. Ayrıca kısa ilginç bilgilere yer verilebilir.
BİLİM SAYFASI: Bu sayfada bilimle ilgili gelişmelere ve bilgilere yer verilebilir. Ayrıca tarihle ilgili ya da ülkelerle ilgili bilgiler de kullanılabilir.
EĞLENCE SAYFASI: Bilmece, bulmaca, fıkra ve tekerlemelere yer verilebilir.
SPOR SAYFASI: Spor yapmanın faydaları ve seçilecek herhangi bir spor dalıyla ilgili bilgiler verilebilir.
GÖREVLENDİRMELER
KÜME BAŞKANI VE YARDIMCISI:
Görev alan öğrencilerin görevlerini yerine getirip getirmediklerini kontrol edeceklerdir.
SEKRETER:Ana sayfadan sorumludur.Yapılan çalışmalarda görülen eksiklikler konusunda gerekli uyarıyı yapacaktır.
ÜYELER: Aldıkları görevi yerine getirmekten sorumludurlar. Çalışmalarında diğer grup üyelerinin eleştirilerini dikkate alacaklardır.
İŞLEM BASAMAKLARI
1. ADIM: Gazete incelenmesi. Gazeteyle ilgili notlar alınması. Gazeteye isim bulunması.
2. ADIM: Proje kılavuzunun okunması ve incelenmesi.
3. ADIM: Her üyenin hangi sayfayı hazırlayacağına karar verilmesi. Ve her üyenin hazırlayacağı sayfada nelere dikkat etmesi gerektiğini kılavuzdan okuması.
4.ADIM: Her üyenin hazırlayacağı sayfada hangi konulara yer vereceğine karar vermesi. Bunların sekreter tarafından yazılıp sınıf öğretmenine verilmesi.(17 Aralık,2007)
5.ADIM: Seçilen konular üzerinde araştırmalar yapılması. Yapılan araştırmaların ve resimlerin sınıfa getirilerek grup üyeleri tarafından değerlendirilmesi.
6.ADIM: Sayfaların hazırlanması. Son kontrollerin yapılması.

Popüler Aramalar

gazete yapımı ödev (6)gazete nasıl hazırlanır ödev (4)atatürk gazetesi performans ödevi (3)ikinci sınıf gazete yapımı ödevi (2)gazete yapımı proje ödevi (2)2 sınıf gazete hazırlama ödevi (2)gazete proje ödevi (2)gazete ödevi nasıl yapılır (2)çoçuk gazetesi nasıl yapılır (2)gazete hazırlama ödevi 2 (1)okul gazetesi nasıl hazırlanır ödev (1)odev spor gazetesi (1)odev icin cocuk gazetesi nasil yapilur (1)Ödev gazeteyapımı göster (1)ödev gazetesi nasıl yapılır (1)

Bu konuyu sosyal medyada paylaşın
Sponsorlu bağlantılar
ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Konu Başlıkları
******************

Etiketler:
Yorum yapın

Benzer Konu Başlıkları