Lanolin ne işe yarar? Lanolinin Faydaları | BİLGİ HAZİNESİ
Buradasınız: Ana sayfa » Güzellik ve Estetik » Lanolin ne işe yarar? Lanolinin Faydaları

Lanolin ne işe yarar? Lanolinin Faydaları

Koyun yününden kazanılır. Cildi iyileştirici ve koruyucu özellikleri vardır. Ama koyunların parazitlere karşı korunmasında kullanılan kimyasal ilaçların kalıntılarını içerebilir. Satın alma sırasında bu bakımdan dikkatli olunmalıdır.

Lanolinin Faydaları

Lanolin koyunların yünlerinde bulunan bir yağdır. Cilt kremlerinde ve makyaj malzemelerinde kullanılır.

Cilt Bakımı
Eski çağlardan beri Yunanlar lanolini nemlendirici olarak kullanırlar. Cilt kolayca emer ve nem kaybını karşılar. Hamileler çatlakları önlemek için kullanırlar. Dudak nemlendiricisi olarak da kullanılır.
lanolin
Saç Bakımı
Lanolin kafa derisi ve saç için faydalıdır. Nemlenmeyi sağlar. Faydalarının yanında saçın yağlı görünmesine de neden olabilir.

Ayakkabıları Korumada
Ayakkabıları parlatmada kullanılır. Deri ayakkabıları suyun verdiği zarardan korumak için kullanılır. Ayakkabıları da yumuşatır.

Popüler Aramalar

lanolin ne işe yarar (29)lanolin faydaları (12)lanolin nedir ne işe yarar (7)lanolin yağının faydaları (7)lanolin neye yarar (4)lanolin cilde faydaları (4)lanolin neye iyi gelir (2)lanolin ne (2)lanolin krem ne işe yarar (2)lanolinin faydaları (2)lanolin nedir faydaları (1)lanolinli krem ne işe yarar (1)Lonolin faydaları (1)

Bu konuyu sosyal medyada paylaşın
Sponsorlu bağlantılar
ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Konu Başlıkları
******************

Etiketler:, ,
Yorum yapın

Benzer Konu Başlıkları