Tırnak yemek | BİLGİ HAZİNESİ
Buradasınız: Ana sayfa » Din » Tırnak yemek

Tırnak yemek

Sual: Hazret-i Ali, (Dişiyle tırnak uçlarını ısırıp koparmak ahmaklıktır) buyuruyor. Peygamber efendimiz de, (Allahü teâlânın dert vermek istediği kul, tırnağını ısırmayı âdet eder) buyurdu. Tırnağımda pürüzler oluyor. Dişimle koparıp atıyorum. Bu durumdan nasıl kurtulabilirim?

CEVAP

Bunun için psikiyatriste gitmek gerekir. Pratik olarak şöyle yapılabilir: Pürüz görülen yerler tırnak törpüsüyle törpülenirse ısırma ihtiyacı duyulmaz.

Oruç tutarken

Sual: Oruçluya şeytanın vesvese veremeyeceği, ona yaklaşamayacağı doğru mudur?

CEVAP

Evet, doğrudur. İmam-ı Şa’ranî hazretleri buyuruyor ki: Orucun birçok faydalarından biri de, insan bedenine şeytanın gireceği bütün yolları tıkamasıdır. (Uhud-ül-kübra)

Allah için

Yapılan ve sevilen, Allah içinse eğer,

Sıkıntı çekilse de, bunlar her şeye değer.

Popüler Aramalar

tirnak yeme ile ilgili hadis (4)tirnak yeme ile ilgili hadisler (3)tırnak yemek ile ilgili hadisler (2)Tırnak yemekle ilgili hadis (2)tırnak yemekle alakalı hadisler (1)tırnak yemekle ılgıl hadısı serıf (1)tırnak yemekle ilgili hadisler (1)tırnak yemekle ilgili peygamber imizin hadis i resimleri (1)Tirnak yemeyle ilgili hadis (1)allah ile şeytanın tırnak yeme (1)tirnak yemege peygamberimizin sozu (1)tirnak uzatmayla ilgili hadisler (1)peygamberimizin tırnak yeme ile ilgili hadisi (1)peygamber efendimizin tırnak yemekle ilgili hadisleri (1)peygamber efendimizin tırnak yemekle ilgili hadisi (1)

Bu konuyu sosyal medyada paylaşın
Sponsorlu bağlantılar
ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Konu Başlıkları
******************

Etiketler:,
Yorum yapın

Benzer Konu Başlıkları
Sponsorlarımız
Son Eklenen Resimler
Sponsorlarımız